Wiadomości z Rybnika

Doświadczając dnia i nocy polarnej. Podróżnicze Walentynki w Rybniku

  • Dodano: 2023-02-10 07:00, aktualizacja: 2023-02-09 19:58

Podróżniczy Żółty Młynek zaprasza we wtorek 14 lutego 2023 r. o godz. 19.00 wszystkich zakochanych na podróżnicze Walentynki. Tego dnia w Klubokawiarni Żółty Młynek o swojej ostatniej podróży opowiedzą Brygida Kamińska i Bartłomiej Szczurkowski.

Prezentacja pt. „Doświadczając dnia i nocy polarnej - Brygida i Bartek dalece nie idealna para w podróży.”

Brygida i Bartek dalece nie idealna para zaledwie dwa tygodnie temu powrócili ze swojej półrocznej podróży, ostatnio przebywali w fińskim Lemmenjoki, gdzie doświadczali nocy polarnej i zimy i bardzo cieszyli się magią ciszy tej krainy.  

Opowiedzą nam o tym, że warto realizować swoje marzenia, nie szukać ideału, pozwolić sobie na emocje i żyć zgodnie ze swoją prawdą - a wtedy cały Wszechświat będzie nas wspierać. Na pewno pokażą nam to co było najcenniejsze, najpiękniejsze dla nich w tej podróży.

Historia Brygidy i Bartka

Brygida i Bartek dalece nie idealna para https://www.facebook.com/BrygidaIBartek - od 2014 roku praktycznie non stop w drodze przez świat. Podróżują terenówką Landrover Discovery która teraz stanowi ich dom. W czasie podróży zagłębiają się przyrodę, wgłębiają w mentalność mieszkających tam ludów, obserwują wpływ historii na to, że tacy są.

Lubią słuchać opowieści ludzi i poznawać zależności energetyczne świata. A przede wszystkim proszą Wszechświat, Boga - aby zaprowadził ich w takie miejsca, w których będą mogli przeżywać zachwyt, gdzie będą mogli uczestniczyć w magii otaczającego świata... Ale również w miejsca gdzie wzrastają, podnosząc swoją świadomość i poziom wibracji. Dla nich podróż to życie w zmieniających się scenariuszach, energiach. Te zmiany pokazują ich podświadome, rodowe programy, ich odporność psychiczną, ich wrażliwość. Po prostu ich samych. Podróż, a przede wszystkim bycie razem w małym wnętrzu auta niemal całodobowo przez wszystkie pory roku - pokazuje ich samych - bo przecież nie ma tu złego szefa, itp. - wszystko "źle" można przypisać tylko partnerowi. Czy uczy to radzenia sobie z emocjami - pewnie tak, ale najbardziej uczy akceptacji siebie, a przy okazji partnera, tu trudno grać kogoś kim się nie jest. Dlatego są parą dalece nieidealną. Są razem bo ich droga to iść przez świat i życie.

Od czerwca 2022 do stycznia 2023 w podróży, tym razem na dalekiej północy. Pokochali norweski wschodni Finnmark i północną fińską Laponię. Doświadczając dnia i nocy polarnej, przekonując się, że nie ma tylko jego uniwersalnego rytmu życia na świecie. Obserwując swoje przekonania odnośnie dnia i nocy. Ciesząc się pięknym krótkim arktycznym latem - wybitnie ciepłym i słonecznym w tym roku. Pozwoliło to sycić się spacerami po tundrze często nie spotykając nikogo w tym czasie, po prostu być. Tam można poczuć, że jest się malutka cząstką boskiego stworzenia. Cieszą się zbierając borówki, bażyny, maroszkę i oczywiście grzyby - które rosły setkami. Przyglądali się ptakom, które przyleciały tu gniazdować, poznawali kulturę Saamów, ich życie teraz i na przestrzeni wieków. Uczyli się historii tych miejsc, często bardzo trudnej i brutalnej. Poznawali miejscowych Polaków, Norwegów, Finów, Saamow, Rosjan itp. - ludzi, którzy w jakiś sposób związali się z tymi miejscami. Słuchali ich opowieści...

Po lecie nastała kolorowa jesień, bagna przebarwiły się, ptaki odleciały, wszystko zaczęło cichnąć. Skończył się dzień polarny i zaczęła nieśmiało pojawiać noc. Gdy już było troszkę ciemniej na niebie pojawiła się ona - zorzunia, baletnica, cudeńko nasze. Pierwsza 27.08.2022 to taki parę dni za wczesny prezent na ich wspólne urodziny - bo obchodzą je tego samego dnia.

Zorza polarna - kolejna odsłona naszej ulubienicy. Lemmenioki, Fińska Laponia: https://fb.watch/hb92r-CrRJ/.

I tak już jest, że wciąż bardzo ich cieszy rozbłyskując na niebie, w wielu kształtach, kolorach. Uczą się jej, jej prognozowania, fotografii itp. Zorza polarna to spotkanie człowieka i słońca , spotkanie ziemi i wszechświata, tego co materialne i boskie w pięknym tańcu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również