Wiadomości z Rybnika

Dofinansowanie na realizację Branżowego Centrum Umiejętności Górniczych

  • Dodano: 2023-08-28 09:15

11 mln zł pozyskało Miasto Rybnik na realizację Branżowego Centrum Umiejętności Górniczych. Projekt realizowany będzie od września 2023 do czerwca 2026 r.

Branżowe Centrum Umiejętności Górniczych w Rybniku

Projekt „Branżowe Centrum Umiejętności Górniczych w Rybniku” został przygotowany przez pracowników Centrum Edukacji i Kultury Urzędu Miasta i Zespołu Szkół Technicznych. Do współpracy zaproszono partnerów wyłonionych w konkursie otwartym i są nimi: Jastrzębska Spółka Węglowa S.A., Główny Instytut Górnictwa oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Górnictwa. 

Projekt zakłada remont i wyposażenie jednego z budynków Zespołu Szkół Technicznych na potrzeby nowoczesnego centrum, w którym powstaną pracownie ze stanowiskami egzaminacyjnymi, pracownie systemów górniczych i pracownie VR. Zostanie również zmodernizowana przyszkolna sztolni, do której zakupione będzie wyposażenie, powstanie też platforma zdalnego nauczania.

W ramach projektu zaplanowano utworzenie modeli 3D z wieloelementowych urządzeń górniczych na potrzeby szkoleń. Realizowane będą szkolenia uczniów, nauczycieli i pracowników branży górniczej z zakresu nowych technologii górniczych, szkolenia dozoru średniego i wyższego szczebla w ramach Akademii Górniczej oraz organizacje konferencji branżowych.

W projekcie zaplanowano także powołanie Rady Branżowego Centrum Umiejętności – w jej skład wejdą wszyscy przedstawiciele partnerstwa – realizującej kontrolę i kreowanie procesów naukowych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również