Wiadomości z Rybnika

"Diagnoza" po raz kolejny w Rybniku

  • Dodano: 2018-06-25 08:15, aktualizacja: 2018-06-25 08:27

Po raz trzeci ekipa serialu Diagnoza zawita do Rybnika. Od 25 do 27 czerwca realizowane będą w naszym mieście ujęcia do pierwszych odcinków trzeciej serii serialu, którego emisja rozpocznie się we wrześniu.

Wizyta filmowców w naszym mieście to efekt rozstrzygniętego przetargu na lokowanie produktu turystycznego miasta w serialu fabularnym. Tym razem Rybnik będzie pokazany w minimum 11 odcinkach , pojawią się minimum 34 rybnickie establishe oraz minimum osiem razy padnie słowo Rybnik.

Nowością będzie pokazanie serwisu miejskiego rybnik.eu. Tym razem filmowcy pojawią się, oprócz oczywistego kampusu, m.in na Zabytkowej Kopalni Ignacy w Niewiadomiu, gdzie rozegra się jedna z kluczowych scen dla serialu, na Placu Wolności czy tężni w dzielnicy Paruszowiec-Piaski.

Tego typu lokowanie kosztuje 300 tys. zł brutto. Jest to kwota niższa o 69 tys. zł w porównaniu do dwóch poprzednich sezonów.

W serialu pojawi się watek związany z Gdańskiem i tam także miasto weszło w lokowanie produktu turystycznego. Zatem oprócz pięknego Rybnika w serialu pojawi się także piękny Gdańsk, jednak dalej głównym bohaterem serialu jest oczywiście Rybnik. To u nas znajduje się Szpital specjalistyczny nr 4 i to w Rybniku mieszkają wszyscy główni bohaterowie.

W nowym sezonie będziemy mieli wiele nowych postaci, w tym tych kluczowych granych przez m.in. Danutę Stenkę czy Mateusza Kościukiewicza.


Źródło: UM Rybnik

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.