Wiadomości z Rybnika

Debatowali o bezpieczeństwie mieszkańców

  • Dodano: 2018-12-13 09:45

W Urzędzie Miasta Rybnika odbyła się debata pt. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Zastępca Prezydenta Miasta Piotr Masłowski rozpoczął spotkanie, w którym wzięli udział przedstawiciele samorządu, służb i instytucji. Debata była okazją do omówienia zagadnień ważnych dla bezpieczeństwa naszego miasta.

Przedwczoraj o godzinie 13:30 w sali Urzędu Miasta Rybnika odbyła się kolejna debata z cyklu pt. „ Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. W spotkaniu wzięli udział Radni Miasta, członkowie Rad Dzielnic, policjanci, strażnicy miejscy oraz przedstawiciele instytucji. Inauguracji debaty dokonał Zastępca Prezydenta Miasta Piotr Masłowski, który przywitał zgromadzonych gości, omówił główne zagrożenia bezpieczeństwa w naszym mieście i zachęcił uczestników do aktywnej dyskusji. Następnie zabrał komendant rybnickiej policji mł. insp. Rafał Głuch. Przybliżył uczestnikom planowany kierunek realizacji służb ponadnormatywnych oraz nawiązał do głównych tematów wymagających przedyskutowania z uczestnikami. Komendant podziękował także za wsparcie na jakie rybnicka policja zawsze mogła liczyć ze strony władz miasta.

W kolejnej części, uczestnicy mieli okazję zapoznać się z wynikami służb ponadnormatywnych w bieżącym roku, realizowanych dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Rybnika. Następnie omówiono stan zagrożenia w poszczególnych dzielnicach, na podstawie zgłoszeń z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz planów priorytetowych dzielnicowych.

Po wystąpieniach przyszedł czas na debatę. Zgromadzeni goście chętnie zabierali głos i przekazywali swoje spostrzeżenia oraz uwagi. Debata przebiegała bardzo aktywnie, uczestnicy podejmowali wiele tematów ważnych dla bezpieczeństwa Rybnika. Po żywej dyskusji przyszedł czas na zakończenie spotkania. Komendant podziękował wszystkim za udział w debacie oraz złożył życzenia z okazji nadchodzących Świąt.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.