Wiadomości z Rybnika

Dachowanie na DW 935 - apelujemy o ostrożność!

  • Dodano: 2020-12-02 14:00

Policjanci ruchu drogowego rybnickiej komendy ustalili, że kierujący alfa romeo jechał z nadmierną prędkością, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w plastikowe zapory, po czym jego samochód dachował. I choć zdarzenie wyglądało bardzo poważnie, nikomu nic się nie stało. Po raz kolejny apelujemy do kierowców - zdejmijcie nogę z gazu! Szczególnie teraz, kiedy zmienna pogoda utrudnia prowadzenie pojazdów.


Do zdarzenia doszło wczoraj około 13.40 w Rybniku na zjeździe z DW 935 w ulicę Wodzisławską. Policjanci ruchu drogowego rybnickiej komendy ustalili, że kierujący alfa romeo 23-letni mieszkaniec Żor, na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków jazdy, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w plastikowe zapory, po czym jego samochód „dachował”.

Kierujący był trzeźwy. Jego zdrowiu, a tym bardziej życiu, nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Za spowodowanie kolizji drogowej mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

Pierwsze przymrozki, szybko zapadający zmrok i zmienna pogoda utrudniają prowadzenie pojazdów. Pamiętajmy, aby w okresie jesienno-zimowym w sposób szczególny zadbać o swoje bezpieczeństwo, poprzez odpowiednie przygotowanie samochodu oraz zdjęcie nogi z gazu. Brak należytej ostrożności i wyobraźni może doprowadzić do bardzo niebezpiecznych zdarzeń.

Dachowanie na DW 935 - apelujemy o ostrożność!

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.