Wiadomości z Rybnika

Czarnobyl 33 lata później - spotkanie w Rybniku

  • Dodano: 2022-02-04 07:00, aktualizacja: 2022-02-03 23:43

Krzysztof Łapka i Klubokawiarnia Żółty Młynek zapraszają na cotygodniowe spotkania podróżnicze w każdy wtorek o godz. 19-tej.

15 lutego 2022 r. odbędzie się prezentacja Wiesławy Pawletko pt. "Czarnobyl - 33 lata później". Wstęp - 10 zł/os.

Czarnobyl. Nazwa, która w starszym pokoleniu, w dalszym ciągu wywołuje lęk oraz wciąż żywe i bolesne wspomnienia. Dlatego wcześniej prawie nikomu nie mówiłam, że wybieram się tam na plener fotograficzny z firmą FOTOWARSZTATY Paweł Brzozowski. W październiku 2019 roku, 33 lata po słynnej katastrofie, Czarnobyl i okolice nadal prawie niedostępne, stanęły otworem dla polskiej grupy fotografów. Uczestnicy wyprawy mogli zobaczyć to, co niewidoczne, wejść w miejsca, gdzie wchodzić nie wolno i utrwalać na zdjęciach to, czego nie widać. Mieli możliwość zajrzenia w przeszłość wielu tysięcy ludzi nie tylko w samym Czarnobylu, ale również w mieście widmie Prypeci i sąsiednich wioskach.

Wiesława Pawletko - podróżowanie zaczęła od wyjazdów rodzinnych do krajów Europy. Impulsem do zwiedzania świata był pierwszy pobyt w Tunezji w 1997 r. i tak już zostało. Preferuje objazdówki, są bardzo męczące, ale jak twierdzi, to tam można najwięcej zobaczyć. Ulubioną jej formą zwiedzania są rejsy. Ostatnio oddaje się namiętnej pasji fotografowania.

Organizacja spotkań podróżniczych w ŻM - Krzysztof Łapka tel. 513064196, goryipodroze@wp.pl.

Czarnobyl 33 lata później - spotkanie w Rybniku / fot. Żółty Młynek

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również