Wiadomości z Rybnika

Charakterystyka i specyfika natryskowej technologii izolacyj

  • Dodano: 2018-01-16 09:30

Izolacje natryskowe przy użyciu pianek poliuretanowych i żywic przelicznikowych są obecnie coraz częściej wykorzystywane w budownictwie mieszkalnym i przemysłowym. Cechują je doskonałe właściwości termiczne oraz duża szczelność, która skutecznie zapobiega utracie ciepła. Profesjonalnie wykonany natrysk pozwala na uzyskanie powierzchni gładkiej i pozbawionej łączeń czy ubytków.

Korzyści związane z aplikacją natryskową

Do głównych zalet materiałów izolacyjnych wykorzystywanych w technologii natryskowej należą bardzo dobre parametry izolacyjne. Z upływem lat nie ulegają one pogorszeniu, dzięki czemu izolacje natryskowe należą do najlepszych dostępnych na rynku ociepleń. Struktura pianki poliuretanowej i żywic polimocznikowych pozbawiona jet spoin i łączeń, a także cechuje się trwałością pod względem mechanicznym. Materiały izolacyjne są również wodoszczelne, dzięki czemu zapewniają odpowiednią hydroizolację fundamentów przy znikomej nasiąkliwości. Izolacje natryskowe nie przyczyniają się do butwienia drewnianych konstrukcji, jednocześnie wzmacniając je oraz zmniejszając ich obciążenie. Są również odporne na niskie i wysokie temperatury. Dzięki doskonałej przyczepności, aplikacja może być przeprowadzana na różnych podłożach oraz w wielu miejscach trudno dostępnych. Wykonanie izolacji natryskowej nie wymaga zastosowania specjalistycznych folii oraz akcesoriów montażowych, a także przebiega bardzo szybko i przy niskich kosztach.

Zastosowanie izolacji natryskowych

Izolacje natryskowe stosowane są przede wszystkim w różnego rodzaju budynkach mieszkalnych oraz zabudowaniach gospodarczych i industrialnych. Do najpopularniejszych typów konstrukcji ocieplanych za pomocą innowacyjnej technologii natryskowej należą domy wolnostojące, mieszkania oraz segmenty, a także przestrzenie przemysłowe, wytwórcze i magazynowe. Izolacje natryskowe powszechnie stosowane są również w różnego rodzaju punktach usługowych, miejscach składowania artykułów spożywczych, pomieszczeniach chłodzących oraz innego typu budynkach gospodarczych. Dzięki wysokiej funkcjonalności oraz dużej konkurencyjności pod względem cenowym, izolacje natryskowe wykorzystywane są na bardzo wielu powierzchniach.

Wykorzystanie ocieplenia natryskowego

W ten sposób wykonuje się na przykład ocieplanie poddasza, co pozwala na szczelne zabezpieczenie ciepła w obrębie strychu. Elastyczność i sprężystość materiału izolacyjnego dodatkowo wzmacnia strukturę sufitu i równoważy ciężar całej konstrukcji. Właściwości pianek i żywic pozwalają na aplikację pod różnymi kątami, dzięki czemu pianka może trafić w wiele trudno dostępnych miejsc. Dzięki redukcji objętości materiałów izolacyjnych mogą powstawać np. posadzki żywiczne, stosowane w celach przemysłowych i dekoracyjnych. Izolacje natryskowe mogą służyć także do docieplania części wewnętrznej budynku. Metoda ta polecana jest przede wszystkim w domkach szkieletowych i drewnianych, gdzie konieczne jest wypełnienie ubytków i pustych przestrzeni. W ten sposób izolowane są także sufity, stropy i fundamenty, włącznie z tarasami i balkonami.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Gosia

    Potwierdzam. Izolacje natryskowe to świetne rozwiązanie. Ja mam ocieplone poddasze pianką kanadyjską. Ma ona najlepsze parametry izolacyjne na świecie. Polecam firmę Cels.pl

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.