Wiadomości z Rybnika

Busem w nieznane

  • Dodano: 2014-06-27 08:45, aktualizacja: 2014-06-27 09:02

Busem w nieznane – to tytuł kolejnej wyprawy projektu podróżniczego TheTravelbus! Głodni przygód i ciekawi świata - z takim poczuciem szóstka młodych osób rusza w odległe strony naszego Kontynentu. Młodzi podróżnicy będą zwiedzać Europę 26-letnim busem.


Do wyprawy organizatorzy przygotowywali się prawie pół roku.  Wszystko zostało dopięte na ostatni guzik. Bus został wyremontowany i ulepszony specjalnie z myślą o podróżniczym zastosowaniu. Młodzi Turyści doświadczeni poprzednią wyprawą „Busem Po Europie Zachodniej” są chętni poznać jeszcze inne kultury, zawrzeć kolejne, nowe znajomości. Co ciekawe, ekipa zamierza przejechać około 8000km w niespełna miesiąc. Tym razem kierunek jest nieznany, co sprawia, że  wyprawa wydaje się jeszcze bardziej ekscytująca. Gdzie pojadą? -  Tego nie widzą nawet oni sami! Nazwa może wskazywać, że podróżować będą ustalając na bieżąco kolejne państwa, czy miasta do zwiedzenia.

Skąd pomysł na taką podróż? Przecież każdy przed planowaniem podróży ustala szczegółowo trasę.  Ludzie boją się wyzwań, nowych przygód. Travelbusowicze idą temu na przekór. Mówią - "My tacy nie jesteśmy!" Travelbus będzie przemieszczał się bezplanowo przez cudowne kraje naszej Europy. Młodzi globtroterzy niczego się nie obawiają. Są niczym superbohaterowie nieustraszeni, kolorowi, świat wydaje się leżeć u ich stóp. Wojciech Kostek - pomysłodawca i założyciel projektu, mówi -

Każda przygoda niesie w sobie coś pozytywnego, nieznanego, tajemniczego. Te wszystkie chwile pozostają w naszych pamięciach. Kiedy wracam do wspomnień z zeszłorocznej wyprawy, pojawia mi się uśmiech na twarzy.  Jesteśmy otwarci i głodni przygód. Liczymy, że w tym roku, to co zobaczymy i doświadczymy w podróży Travelbusem będzie inspiracją i zachętą do  zaangażowania się w kolejne takie projekty. Niektórzy mogą zastanawiać się dlaczego w tak daleką podróż ekipa TheTravelbus wyjeżdża 26 - letnim busem. Otóż stary bus ma sporo zalet. Wiek pojazdu sprawia, że wygląda on modnie i kultowo. Jest on głównym elementem projektu. Nazwa "The Travelbus" nie wzięła się znikąd. Mogłoby wydawać się nawet, że ten samochód ma duszę. Założyciel projektu z uśmiechem przekonuje -  "Sprawdźcie sami!"

Wielkim atutem samochodu jest prosty w obsłudze silnik i mechanika busa. Nie wymagają one specjalistycznego sprzętu by naprawić nawet te największe usterki. 

Wyprawę i losy travelbusowiczów można śledzić bezpośrednio na fanpage’u projektu www.facebook.com/TheTravelbus oraz na oficjalnej stronie www.thetravelbus.pl

 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.