Wiadomości z Rybnika

Boisko w SP nr 21 otwarte

  • Dodano: 2012-04-19 12:45

We wtorek, 17 kwietnia, na terenie Szkoły Podstawowej nr 21 w Niedobczycach odbyła się uroczystość otwarcia nowego boiska szkolnego.

W otwarciu boiska uczestniczył prezydent Rybnika, Adam Fudali oraz jego zastępcy, Joanna Kryszczyszyn i Michał Śmigielski,  przewodniczący Rady Miasta Andrzej Wojaczek, przedstawiciele Rady Dzielnicy Niedobczyce, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół oraz członkowie społeczności szkolnej SP nr 21.

Otwarty w czasie uroczystości obiekt jest prawdziwą chlubą szkoły i dzielnicy. Boisko o wymiarach 30m x 60m posiada nawierzchnię ze sztucznej trawy, 3 piłkochwyty i jest przystosowane do gry w piłkę nożną. Jako odwodnienie zastosowano drenaż francuski. Koszt budowy obiektu zamknął się w kwocie 444 741 zł.

- Szkoła Podstawowa nr 21 dba o rozwój sportowych zainteresowań uczniów. Dyscyplinami wiodącymi są piłka nożna i siatkówka. Od 2004 roku we współpracy z Klubem Sportowym "Rymer" tworzymy klasy sportowe o profilu piłki nożnej, które uczestniczą w rozgrywkach ligowych Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Nasi wychowankowie są reprezentantami Kadry Śląska i Kadry Polski w piłce nożnej. Nowe boisko stwarza warunki do organizowania profesjonalnego szkolenia najmłodszych piłkarzy i dalszego rozwoju sportu w naszej szkole - podkreślała w czasie uroczystości  dyrektor SP nr 21, Ilona Czaja-Holona

Uroczyste otwarcie boiska z udziałem zaproszonych gości stało się okazją do zaprezentowania sportowych i artystycznych osiągnięć uczniów placówki.

Boisko w Szkole Podstawowej nr 21 to kolejny obiekt, wzbogacający rybnicką bazę sportową. W sumie w mieście istnieją już 23 nowoczesne boiska. Więcej o rybnickich boiskach TUTAJ.

Zapraszamy do zobaczenia galerii zdjęć wybranych obiektów funkcjonujących przy rybnickich szkołach.


Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również