Wiadomości z Rybnika

Boisko w SP nr 21 otwarte

  • Dodano: 2012-04-19 12:45

We wtorek, 17 kwietnia, na terenie Szkoły Podstawowej nr 21 w Niedobczycach odbyła się uroczystość otwarcia nowego boiska szkolnego.

W otwarciu boiska uczestniczył prezydent Rybnika, Adam Fudali oraz jego zastępcy, Joanna Kryszczyszyn i Michał Śmigielski,  przewodniczący Rady Miasta Andrzej Wojaczek, przedstawiciele Rady Dzielnicy Niedobczyce, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół oraz członkowie społeczności szkolnej SP nr 21.

Otwarty w czasie uroczystości obiekt jest prawdziwą chlubą szkoły i dzielnicy. Boisko o wymiarach 30m x 60m posiada nawierzchnię ze sztucznej trawy, 3 piłkochwyty i jest przystosowane do gry w piłkę nożną. Jako odwodnienie zastosowano drenaż francuski. Koszt budowy obiektu zamknął się w kwocie 444 741 zł.

- Szkoła Podstawowa nr 21 dba o rozwój sportowych zainteresowań uczniów. Dyscyplinami wiodącymi są piłka nożna i siatkówka. Od 2004 roku we współpracy z Klubem Sportowym "Rymer" tworzymy klasy sportowe o profilu piłki nożnej, które uczestniczą w rozgrywkach ligowych Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Nasi wychowankowie są reprezentantami Kadry Śląska i Kadry Polski w piłce nożnej. Nowe boisko stwarza warunki do organizowania profesjonalnego szkolenia najmłodszych piłkarzy i dalszego rozwoju sportu w naszej szkole - podkreślała w czasie uroczystości  dyrektor SP nr 21, Ilona Czaja-Holona

Uroczyste otwarcie boiska z udziałem zaproszonych gości stało się okazją do zaprezentowania sportowych i artystycznych osiągnięć uczniów placówki.

Boisko w Szkole Podstawowej nr 21 to kolejny obiekt, wzbogacający rybnicką bazę sportową. W sumie w mieście istnieją już 23 nowoczesne boiska. Więcej o rybnickich boiskach TUTAJ.

Zapraszamy do zobaczenia galerii zdjęć wybranych obiektów funkcjonujących przy rybnickich szkołach.


Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.