Wiadomości z Rybnika

Blok na Borki gotowy

  • Dodano: 2018-06-29 07:45, aktualizacja: 2018-06-28 14:20

Trwają odbiory końcowe robót wykonanych przy ul. Borki 37C. Były internat przebudowano na budynek mieszkalny z 26 lokalami komunalnymi.

Zakres przeprowadzonych robót obejmował remont kapitalny wszystkich pomieszczeń wraz z adaptacją na mieszkania. Wymieniono podłogi, tynki, wszystkie instalacje sanitarne i elektryczne, wykonano pełną termomodernizację budynku oraz zagospodarowano teren wokół obiektu.

W budynku znajduje się 26 mieszkań, w tym 2 dla osób z ograniczeniami ruchowymi. Mieszkania składają się z pokoju z aneksem kuchennym, 1 lub 2 pokojów, łazienki i balkonów. Lokale posiadają wykończenie ścian i sufitów w postaci tynków gipsowych i płytek w łazienkach, podłóg z paneli i płytek ceramicznych.

Wyposażenie mieszkania obejmuje: zlewozmywak z szafką, kuchenkę gazową z okapem, kabinę prysznicową, kocioł gazowy do podgrzewania ciepłej wody, umywalkę i muszlę wraz z armaturą. Do każdego mieszkania przypisana jest komórka piwniczna.

W budynku znajduje się winda, pomieszczenie na wózki i 2 garaże dwustanowiskowe. Budynek posiada przyłącze ciepłownicze, gazowe, energetyczne, wodno-kanalizacyjne, teletechniczne oraz wewnętrzne instalacje: TV/SAT, internetową i domofonową.

Inwestycja jest dofinansowywana z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego.

Charakterystyka ogólna budynku:

  • kubatura: 8431,34 m3
  • powierzchnia zabudowy: 662,35 m2
  • powierzchnia użytkowa lokali mieszkalnych: 1537,68 m2
  • ilość mieszkań: 26 (w tym 2 dla osób niepełnosprawnych)
  • powierzchnie mieszkań: ~ od 49,5 m2 do 93 m2
  • budżet inwestycji: 4 300 000 zł
  • dotacja BGK: 1 795 480,33 zł

Wnioski o przyznanie mieszkania w tym konkretnym budynku można składać do końca lipca 2018 r. Mieszkania będą przydzielane na zasadach określonych programem „Mieszkania dla rodzin” (Uchwała Rady Miasta Rybnika nr 733/XLVII/2018 z dnia 19.04.2018 r.). Mieszkania przeznaczone są głównie dla rodzin wychowujących dzieci oraz osób z niepełnosprawnością ruchową. Rodziny ubiegające się o mieszkanie powinny spełniać określone  w uchwale kryterium dochodowe, a także zamieszkiwać w mieszkaniu o powierzchni pokojów poniżej 9m2 na osobę. Czynsz wynosił będzie 9zł/m2. Najem mieszkania uzależniony jest od wpłacenia kaucji mieszkaniowej w wysokości 10-krotności czynszu.

Szczegółowe informacje w Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej: strona internetowa i Facebook.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również