Wiadomości z Rybnika

Bezpieczni w wakacje! Kilka porad z Urzędu Miasta

  • Dodano: 2024-06-27 12:15

Wraz z zakończeniem roku szkolnego, na terenie województwa śląskiego rozpoczęła się akcja „Bezpieczne wakacje 2024”. Akcja potrwa do 1 września br.

Mając na względzie konieczność zapewnienia bezpiecznego wypoczynku w okresie zbliżających się letnich wakacji, Wojewoda Śląski przekazał zalecenia skierowane do kierowników (szefów) służb, inspekcji i straży województwa śląskiego, jednostek samorządu terytorialnego, a także podmiotów mających wpływ na bezpieczeństwo w zakresie realizacji na obszarze województwa śląskiego akcji „Bezpieczne wakacje 2024”.

Intencją tych zaleceń jest zintegrowanie działań mających wpływ na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w województwie śląskim.

Sprawdź stan techniczny autokaru

Funkcjonariusze policji będą kontrolować stan techniczny autokarów, zgodność wymaganych dokumentów i stan trzeźwości kierowców. Aby kontrola została przeprowadzona, należy poinformować policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu. W trakcie zgłoszenia podać należy:

  • datę i godzinę wyjazdu,
  • miejsce kontroli (wyjazdu) autokaru,
  • liczbę autokarów.

Aby nie dublować wielokrotnie zgłoszeń o kontroli, należy wydelegować osobę odpowiedzialną za zgłoszenie chęci przeprowadzenia kontroli. W Rybniku kontrole dokonywane są przy ul. Gliwickiej (parking przy basenie MOSiR Ruda). Z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Rybniku należy kontaktować się pod numerami tel.: 47 855 72 90 oraz 47 855 72 55.

Aplikacja Ratunek i telefon interwencyjny

Wspólnie z Górskim i Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym zachęcamy do zainstalowania na swoich telefonach aplikacji ratunek dostępnej pod adresem www.ratunek.eu

Na potrzeby akcji Wojewoda uruchomił całodobową interwencyjną linię telefoniczną o numerze (32) 20-77-077, na którą można zgłaszać wszelkie informacje dotyczące nieprawidłowości w organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży w czasie letnich wakacji.

Zdarzenia wymagające potrzeby podjęcia interwencji przez wyspecjalizowane służby i inspekcję należy przekazywać do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rybniku pod nr tel.: 32 42 21 000, e-mail: pczk@miastorybnik.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również