Wiadomości z Rybnika

Bezpieczna Wielkanoc 2023. Podsumowanie świąt na rybnickich drogach

  • Dodano: 2023-04-12 06:30, aktualizacja: 2023-04-11 20:14

W czasie trwających świąt, spędzając czas w gronie rodziny i znajomych policjanci garnizonu rybnickiego nieustannie dbali o zapewnienie bezpieczeństwa i spokoju naszym mieszkańcom. Tegoroczne święta możemy zaliczyć do spokojnych.

Podsumowanie świąt wielkanocnych na drogach

Mundurowi zatrzymali 14 kierujących pod wpływem alkoholu. Od wielkanocnego piątku do poniedziałku na drogach powiatu rybnickiego doszło do 9 kolizji drogowych. Weekend na naszych drogach był bezwypadkowy.

Podczas świątecznych działań stróże prawa byli widoczni w newralgicznych miejscach oraz tam, gdzie można się było spodziewać łamania przepisów. Policjanci drogówki kontrolowali prędkość i trzeźwość kierowców, a także stan techniczny samochodów. Od wielkanocnego piątku do poniedziałku na drogach powiatu rybnickiego doszło do 9 kolizji drogowych. Mundurowi zatrzymali 14 kierujących pod wpływem alkoholu. Weekend na naszych drogach był bezwypadkowy. Stróże prawa przeprowadzili 319 interwencji.

Od wielkanocnego piątku do poniedziałku na śląskich drogach doszło do 13 wypadków drogowych, w których zginęła 1 osoba, a 19 zostało rannych. Policjanci odnotowali również 383 kolizje drogowe. Niestety w dalszym ciągu nie brakuje kierowców, którzy decydują się wsiąść za kierownicę pomimo spożytego wcześniej alkoholu. W ciągu 4 dni mundurowi zatrzymali 103 nietrzeźwych kierujących oraz 12 kierujących pod wpływem narkotyków. W ubiegłym roku w tym świątecznym okresie odnotowaliśmy 405 kolizji i 8 wypadków, w których 1 osoba zginęła, a 8 zostało rannych. Oprócz tego zatrzymano 116 nietrzeźwych kierujących.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również