Wiadomości z Rybnika

"Bezpieczeństwo i rozwaga...". Rybniccy policjanci włączyli się w finał konkursu

  • Dodano: 2023-05-15 07:00, aktualizacja: 2023-05-14 21:53

Policjanci z rybnickiej komendy aktywnie włączyli się w finał konkursu wiedzy dla dzieci na temat znajomości ogólnych zasad bezpieczeństwa – "Bezpieczeństwo i rozwaga – to dziecko wie i innym pomaga”.

Podczas spotkania nie zabrakło uśmiechu i dobrej zabawy, ale przede wszystkim promowania bezpiecznych postaw prezentowanych przez przedstawicieli służb mundurowych. Oczywiście podczas finału, nie mogło zabraknąć ulubieńca dzieci – Sznupka.

„Bezpieczeństwo o i rozwaga – to dziecko wie i innym pomaga” - pod takim hasłem odbył się w siedzibie Fundacji Elektrowni Rybnik konkurs wiedzy dla dzieci na temat znajomości ogólnych zasad bezpieczeństwa – „Bezpieczny maluch”. Celem projektu było uwrażliwianie dzieci na konieczność zachowania bezpieczeństwa w domu, w przedszkolu, czy w środowisku zewnętrznym.

Do turnieju pod hasłem "Bezpieczeństwo i rozwaga – to dziecko wie i innym pomaga" przystąpiło pięć drużyn z Rybnika. Dzieci odpowiadały na pytania, wykonywały różne zadania oraz rozwiązywały zagadki, a licznie zgromadzona publiczność nagradzała swoich rówieśników gromkimi brawami. Najmłodsi wykazali się ogromną wiedzą na temat bezpieczeństwa, świetnie rozpoznawali najważniejsze znaki drogowe oraz wiedzieli, jak zachować się kiedy na przejściu dla pieszych jest sygnalizator świetlny. Uczestnicy bezbłędnie wskazywali, jak należy zareagować, gdy poszkodowana jest inna osoba oraz jak odpowiedzialnie należy korzystać z kąpielisk czy zbiorników wodnych.

Nad prawidłowością przebiegu konkursu czuwało jury, składające się z przedstawicieli Policji, Straży Pożarnej, Ratownictwa Medycznego i Wodnego oraz Straży Miejskiej. Rybnicką komendę reprezentował Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Rybniku - podkomisarz Damian Przybyła oraz profilaktyk społeczny - młodszy aspirant Lesław Mandrela. Policjanci przygotowali dla milusińskich pokaz umiejętności policyjnego psa służbowego. Przedszkolaki miały także możliwość zobaczyć z bliska radiowóz oraz motocykle.

W tym dniu nie było przegranych, dzieci bardzo dobrze poradziły sobie z przygotowanymi dla nich zdaniami. Na zakończenie każda drużyna otrzymała nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Oczywiście podczas finału, nie mogło zabraknąć ulubieńca dzieci – Sznupka. Maskotka Śląskiej Policji była ogromną atrakcją dla najmłodszych.

Wideo

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również