Wiadomości z Rybnika

Autobusem 1 listopada - bezpłatnie i dodatkową linią

  • Dodano: 2018-10-25 12:15

Dzień Wszystkich Świętych, czas zadumy nad przemijaniem. Ale też czas ogromnych korków w okolicach cmentarzy, czas gorączkowego poszukiwania miejsc do parkowania… Dlatego, wzorem ubiegłego roku zachęcamy, aby wybrać się na groby swoich bliskich autobusem.

Tego dnia wszystkie przejazdy będą bezpłatne, dodatkowo uruchomione będą dwa dodatkowe przystanki oraz specjalna linia, oznaczona literą „C”.

Dla obsługi cmentarza w dzielnicy Boguszowice Stare uruchomiony będzie tymczasowy przystanek na ulicy Gotartowickiej, natomiast w ciągu ulicy Jana Kotucza autobusy zatrzymają się dodatkowo na wysokości wejścia na cmentarz.

Tak jak w ubiegłym roku na ulice miasta wyjadą dodatkowe autobusy. Linia „C” połączy pętlą cmentarz z Śródmieściem oraz największymi osiedlami: Smolna i Maroko-Nowiny. Pierwszy kurs na cmentarz będzie już o siódmej rano, ostatni – powrotny z cmentarza odjedzie o 21:00. Autobusy rano będą kursować co godzinę, później – ruch będzie zagęszczony, co pół godziny, a w czasie największego zapotrzebowania – nawet co 20 minut.

Szczegółowy rozkład jazdy znajduje się na stronach Zarządu Transportu Zbiorowego, pod adresem:
http://www.ztz.rybnik.pl/rj/index.php?id=przystanek&prz_id=135&tab_id=1970&lin_id=239 

(klikając na konkretny przystanek uzyska się informację o godzinach odjazdu z niego).

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.