Wiadomości z Rybnika

Atrakcyjna działka na sprzedaż

  • Dodano: 2021-01-13 07:00, aktualizacja: 2021-01-12 19:26

Miasto ogłosiło przetarg na sprzedaż nieruchomości inwestycyjnej przy ul. Jerzego Giedroycia. Korzystnie położony teren o powierzchni 12 187 m2 przeznaczony jest pod zabudowę usługową i produkcję. 

Zaplanowany na 25 marca przetarg ustny nieograniczony to efekt prowadzonych wcześniej prac zmierzających do przygotowania terenu do sprzedaży

Zmieniony został miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP), wykonano niezbędne podziały geodezyjne nieruchomości, a także wybudowano nowy odcinek drogi (ulica Brzezińska).

W MPZP nieruchomość przeznaczona jest pod zabudowę usługową (6/3U), w ramach której przewidziano m.in. biura, handel detaliczny czy handel hurtowy. Uzupełniająco dopuszczona jest produkcja (produkcja drobna, składy i magazyny).

Warto zwrócić uwagę na atrakcyjną lokalizację nieruchomości – jest położona blisko centrum miasta, a także w odległości 2 km od otwartego w 2020 roku nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 935 (część Regionalnej Drogi Racibórz – Pszczyna), która umożliwia dojazd do autostrady A1. Na korzystne położenie terenu inwestycyjnego zwraca uwagę m.in. jedna z największych spółek działających w sąsiedztwie:

Zakończenie budowy rybnickiego odcinka Drogi Regionalnej Racibórz – Pszczyna, a także wybudowanie przez Miasto łącznika drogowego pomiędzy ul. Brzezińską i ul. Jerzego Giedroycia sprawiły, że obecnie ta część miasta jest bardzo dobrze skomunikowana. Dojazd do centrum zajmuje kilka minut, natomiast tak istotny dostęp do autostrady A1 został znacznie poprawiony i obecnie dotarcie do niej jest możliwe drogą dwujezdniową już w czasie 10-15 minut – mówi Prezes Zarządu Tesko Steel Sp. z o.o. Robert Schnabel.

Przetarg na sprzedaż nieruchomości inwestycyjnej nr 6004/193 przy ul. Jerzego Giedroycia odbędzie się 25 marca br. Wadium należy wnieść najpóźniej do 19 marca.

Nabywca nieruchomości będzie miał obowiązek jej zabudowy zgodnie z przeznaczeniem określonym w MPZP w ciągu 4 lat od dnia zawarcia umowy sprzedaży (za niedotrzymanie tego terminu, jak i w każdym kolejnym roku zwłoki, nabywca będzie zobowiązany płacić karę umowną).

Więcej informacji na stronie internetowej Urzędu Miasta.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również