Wiadomości z Rybnika

Aplikacja mobilna "halo! RYBNIK"

  • Dodano: 2017-12-13 08:15, aktualizacja: 2017-12-13 08:30

Rybnik uruchamia aplikację mobilną "halo! RYBNIK". To bezpłatny przewodnik dla osób odwiedzających miasto oraz mieszkańców poszukujących informacji o ciekawych miejscach i wydarzeniach.

Aplikacja dostępna jest dla urządzeń mobilnych z systemem Android oraz iOS. Działa w dwóch wersjach językowych – polskiej i angielskiej. 

Jej nazwa nawiązuje do otwartego w 2016 roku punktu informacji miejskiej i turystycznej - halo! RYBNIK. Tak jak to miejsce, działające przy ul. Jana III Sobieskiego 20, skupia wiele ciekawych wydarzeń w mieście, tak aplikacja ma szansę stać się jego odpowiednikiem w "przestrzeni cyfrowej",  pozwalając na nowo odkryć Rybnik i zachęcając do korzystania
z jego oferty.

Aplikacja składa się z siedmiu modułów: miejsca, wydarzenia, aktualności, komunikacja, planer, trasy oraz strefa firm. Umożliwia wyszukiwanie obiektów znajdujących się najbliżej użytkownika, pozwala pobrać informacje o interesujących miejscach, takich jak: hotele, restauracje, puby, obiekty sportowe, rozrywkowe i kulturalne wraz z ich lokalizacją. Użytkownik może również sprawdzić, jakie inwestycje miejskie są aktualnie realizowane oraz na kiedy planowany jest termin ich zakończenia.

Ponadto w aplikacji znaleźć można naniesione na mapę Google trasy rowerowe i spacerowe po najciekawszych rybnickich zakątkach. Dzięki temu można aktywnie zaplanować wycieczkę po atrakcyjnych terenach w Rybniku i jego okolicach. Przy włączonej lokalizacji GPS prezentowane jest aktualne położenie na mapie.

Ważnym elementem aplikacji jest też rozkład jazdy komunikacji miejskiej z wyszukiwarką, która pozwala znaleźć najbardziej optymalne połączenie pomiędzy dwoma przystankami. Ułatwieniem jest również zasugerowanie pasażerowi krótkiego przejścia pieszo na inny przystanek, jeżeli takie rozwiązanie umożliwia szybsze i wygodne dotarcie do wybranego celu.

Wszystkie znajdujące się w bazie wydarzenia, miejsca oraz trasy można zapisać w module: ‘planer’. Z kolei w module: ‘strefa firm’ w części graficznej prezentowane będą ważne wydarzenia lub oferty dedykowane dla przedsiębiorców.

Dużym atutem aplikacji „halo! RYBNIK” jest jej działanie w podstawowym zakresie w trybie off-line – dostępne są: baza obiektów, rozkład jazdy, trasy i strefa firm. Skorzystanie  z aplikacji w pełnym zakresie wymaga połączenia internetowego (aktualizowanie bazy wydarzeń i aktualności, pobieranie zdjęć obiektów czy większy zakres mapy w module trasy).

Poprzez menu główne użytkownik może również przejść w łatwy sposób do pozostałych aplikacji miejskich – „Wywozik” (terminy wywozu odpadów) oraz „akcja-reakcja” (zgłaszanie usterek i innych zdarzeń). Za pierwszym razem nastąpi przekierowanie do pobrania aplikacji, jeżeli użytkownik ma już zainstalowaną aplikację na telefonie, nastąpi jej bezpośrednie uruchomienie.

Wszelkie uwagi oraz propozycje do bazy obiektów i tras prosimy zgłaszać na adres: apka@um.rybnik.pl

Za produkcję aplikacji odpowiada firma Amistad, która przygotowała również wiele wysoko ocenianych aplikacji, m.in. dla: Krakowa, Lublina, Dąbrowy Górniczej oraz Kasprowego Wierchu.

Kubek za aplikację

Halo!Rybnik to aplikacja, która staje się miejscem w cyberprzestrzeni dla znanego rybniczanom punktu informacji turystycznej o tej samej nazwie. Pierwszych sto osób, które odwiedzi punkt Halo!Rybnik z pobraną na swój telefon aplikacją o tej samej nazwie otrzyma w prezencie świąteczny kubek.

Punkt informacji miejskiej i turystycznej Halo!Rybnik czynne codziennie od 10.00 do 18.00 ul. Jana III Sobieskiego 20
tel. 32 43 92 200

Aplikacja do pobrania w:

  • Sklep Play (Android)
  • App Store (iOS).

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.