Wiadomości z Rybnika

Akcja profilaktyczna „Dziękuję Ci Mamo”

  • Dodano: 2018-05-28 10:15

Policjanci ruchu drogowego rybnickiej komendy przeprowadzili akcję profilaktyczną pod hasłem „Dziękuję Ci Mamo”. Jej celem było zwrócenie uwagi, jak ważne jest - szczególnie w pobliżu szkół i przedszkoli - przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Mundurowym towarzyszyły dzieci, które wręczały kierującym przygotowane przez siebie laurki. „Ja i moja mama dziękujemy za bezpieczną jazdę”, „W imieniu mojej mamy dziękuję za ostrożną jazdę” - laurki z takimi napisami mali rybniczanie wręczali kierującym, którzy stosowali się do obowiązującego ograniczenia prędkości przy szkole do której uczęszczają, jako podziękowanie za bezpieczną i zgodną z przepisami jazdę. Natomiast łamiącym przepisy, oprócz podjęcia czynności przez policjantów, najmłodsi wręczali żółte kartki z napisem „W imieniu moim i mojej mamy, proszę zwolnij” lub „Pozwól mi dotrzeć bezpiecznie do domu, tam czeka na mnie mamusia”.

To wszystko w ramach akcji profilaktycznej pod hasłem „Dziękuję Ci Mamo”, którą rybniccy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili 25.05 z uczniami Szkoły Podstawowej nr 35 w Rybniku. Mundurowi kontrolowali przestrzeganie przez kierujących pojazdami przepisów ruchu drogowego, w szczególności stosowania się do obowiązujących ograniczeń prędkości w rejonie szkoły. Celem akcji profilaktycznej "Dziękuję Ci Mamo" było zwrócenie uwagi, jak ważne jest - szczególnie w pobliżu szkół i przedszkoli - przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Akcja profilaktyczna „Dziękuję Ci Mamo”


Źródło: KMP Rybnik

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również