Rybnik - portal miejski Rybnicki.com

Wiadomości z Rybnika

74. Tour de Pologne przejedzie przez Rybnik

  • Dodano: 2017-05-17 07:45, aktualizacja: 2017-05-16 16:12

Rybnik znajdzie się na trasie przebiegu tegorocznej, 74. edycji Tour de Pologne. To tutaj, 1 sierpnia br. odbędzie się jedna z premii lotnych, rozgrywana w ramach IV etapu wyścigu.


Cała trasa odbywającego się od 29 lipca do 4 sierpnia Tour de Pologne, podzielona jest na siedem etapów. Najdłuższy, 238-kilometrowy odcinek obejmuje trasę z Zawiercia do Zabrza. Rozpocznie się ona na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, by drogami zachodniej Małopolski wrócić na teren województwa śląskiego. W ramach tego etapu premia specjalna ulokowana została w Knurowie, ale zanim peleton do niej dotrze, powalczy jeszcze na lotnych finiszach w Jastrzębiu-Zdroju i Rybniku.
 


"To będzie tydzień niesamowitych sportowych emocji. Kolarze pokonają 1144 kilometry i przejadą przez ponad 500 miejscowości. Będą pagórki, czas dla sprinterów i wysokie góry. Słowem – wszystko co jest potrzebne do wielkiej kolarskiej rywalizacji. Tour de Pologne to ściganie na rowerach z najwyższej półki" - przekonują Organizatorzy wyścigu.
 

Propozycja wpisania Rybnika w trasę tegorocznego wyścigu wyszła od organizatora Tour de Pologne, Czesława Langa, słynnego kolarza, olimpijczyka i medalisty mistrzostw świata. Wspólnie z Lechem Piaseckim, również triumfatorem wielu międzynarodowych imprez kolarskich, odwiedził on Rybnik, szukając atrakcyjnej lokalizacji dla przebiegu fragmentu trasy wyścigu.
 

„Nie mam żadnych wątpliwości, że propozycja organizatorów Tour de Pologne to niezwykle atrakcyjny pomysł na promocję Rybnika oraz zwrócenie uwagi na jego rekreacyjny potencjał. Tym bardziej, że nasze miasto jest w wielu kręgach kojarzone z pięknymi, rowerowymi tradycjami – w 1966 roku, zwycięzcą wyścigu Tour de Pologne został właśnie rybniczanin, Józef Gawliczek” – przypomina prezydent Rybnika Piotr Kuczera.
 

Przejazd przez Rybnik kolarzy, startujących w prestiżowym Tour de Pologne to z pewnością wielka gratka nie tylko dla kibiców wyścigów rowerowych. Szczegółowa trasa przejazdu przez Rybnik jest w tej chwili na końcowym etapie uzgodnień z organizatorami i służbami porządkowymi. Już dziś jednak wiadomo, że w dniu wyścigu, 1 sierpnia, w mieście odbędzie się szereg imprez towarzyszących, adresowanych do amatorów kolarstwa i pasjonatów szeroko pojętej turystyki rowerowej. Będą m.in. amatorskie wyścigi kolarskie dla dzieci i młodzieży.

74. Tour de Pologne przejedzie przez Rybnik

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.