Wiadomości z Rybnika

60-letni podpalacz tymczasowo zatrzymany

  • Dodano: 2024-05-21 14:30

Na wniosek śledczych i prokuratora rybnicki sąd tymczasowo aresztował 60-latka, który podpalił kontenery oraz zniszczył wiatę śmietnikową na Osiedlu w Boguszowicach. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z miejscowej jednostki. Zatrzymany usłyszał zarzut spowodowania pożaru zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób, a także mieniu w wielkich rozmiarach. Za te przestępstwa grozi mu teraz nawet 10 lat więzienia.

Dwa podpalenia tego samego dnia

Do jednego z pożarów doszło 16 maja około 20.30. Dyżurny z Komisariatu Policji w Boguszowicach otrzymał zgłoszenie, że w rejonie ulicy Osiedle Południe, przed budynkiem pali się metalowy kontener ze śmieciami. Mundurowi ruszyli pod wskazany adres i potwierdzili zgłoszenie. Strażacy, którzy dotarli na miejsce, ugasili pożar.

Tego samego dnia, około 22.00 na Osiedlu Południe, dyżurny komisariatu otrzymał kolejne zgłoszenie dotyczące palących się śmietników. W wyniku pożaru spłonęło 7 kontenerów na śmieci. Straty oszacowano na kwotę 37 tysięcy złotych. Przeprowadzone na miejscu przez grupę dochodzeniowo-śledczą oględziny wskazywały, że doszło do podpalenia. Śledczy rozpoczęli poszukiwania wytypowanego piromana.

Policjant przed służbą zauważył poszukiwanego

Następnego dnia jadący na służbę Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Boguszowicach - komisarz Daniel Tomczyk - zauważył mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi poszukiwanego podejrzewanego o podpalenia. W efekcie 60-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

W toku czynności okazało się także, że ten sam mężczyzna podpalił kontener na śmieci również 9 kwietnia.

Podejrzany został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut spowodowania pożaru zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób, a także mieniu w wielkich rozmiarach. Na wniosek śledczych i prokuratora, Sąd Rejonowy w Rybniku tymczasowo aresztował go na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również