Wiadomości z Rybnika

39-latek chciał odebrać sobie życie. Bohaterska akcja policjantów z Rybnika

  • Dodano: 2023-07-05 11:30

Szybka i zdecydowana akcja policjantów pomogła uniknąć tragedii. Dyżurny rybnickiej jednostki otrzymał informację od zaniepokojonego członka rodziny, że bliska osoba chce odebrać sobie życie. Komisarzowi Danielowi Tomczyk udało się nawiązać połączenie z 39-latkiem.

Funkcjonariusze zapobiegli tragedii

Dyżurny z rybnickiej komendy otrzymał informację od zaniepokojonego członka rodziny, że bliska osoba chce odebrać sobie życie. Zgłoszenie zostało potraktowane priorytetowo, a policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania za zaginionym. Komisarz Daniel Tomczyk, będący na stanowisku dowodzenia skierował do działań ratowniczych podległe patrole, przewodnika z psem służbowym, a także funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Rybniku. Mundurowi sprawdzali wszystkie możliwe miejsca, w których mężczyzna mógł się znajdować i rozpytywali napotkane osoby o zaginionego. Po około godzinie poszukiwań dyżurnemu udało się nawiązać połączenie z 39-latkiem. Policjant przez cały czas rozmawiał z mężczyzną i spokojnie prowadząc konwersację, odwodził go od jego zamiarów, wskazując, że kryzysy w życiu się zdarzają i chce mu pomóc. Następnie stróż prawa gromadził niezbędne informacje i wskazał miejsce spotkania z zaginionym, dzięki czemu szybko udało się go odnaleźć i trafił pod opiekę medyków.

Reaguj, gdy ktoś w pobliżu może potrzebować pomocy

Jeżeli spotykasz kogoś i widzisz, że jest smutny, przygnębiony, jego zachowanie jest niepokojące i podejrzewasz, że chce zrobić sobie krzywdę, to zapytaj, jak możesz mu pomóc. Zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas. Szukaj pomocy również w instytucjach pomocowych.

  • 116 123 - bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godz. 14.00–22.00
  • 116 111 - bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu
  • 800 108 108 - bezpłatny telefon wsparcia, czynny od poniedziałku do niedzieli (z wyjątkiem dni świątecznych) w godz. 14.00–20.00
  • 121 212 - bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również