Wiadomości z Rybnika

35-latek odpowie za atak na policjantów

  • Dodano: 2022-03-14 07:00, aktualizacja: 2022-03-13 11:59

Policjanci z Komisariatu Policji w Boguszowicach zatrzymali 35-latka, który podczas przeprowadzanej interwencji znieważył oraz naruszył ich nietykalność cielesną.

Atak na policjantów

Do zdarzenia doszło we wtorek, około godziny 17.00 w rejonie jednego z bloków mieszkalnych przy ulicy Lompy. Kryminalni z Komisariatu Policji w Boguszowicach podczas czynności służbowych, zostali poproszeni przez mieszkańca osiedla, o interwencję wobec awanturnika, który tuż przed wejściem, zaczepia przypadkowe osoby. Policjanci zastali przed blokiem mężczyznę, który na ich widok zaczął zachowywać się bardzo agresywnie i nie reagował na polecenia wydawane mu przez stróżów prawa. Następnie znieważył ich niecenzuralnymi słowami i odepchnął jednego z policjantów usiłując zmusić ich do odstąpienia od czynności służbowych.

W efekcie awanturnik został zatrzymany. Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że ma on w organizmie ponad promil alkoholu. Po wytrzeźwieniu, 35-latek usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa znieważenia i naruszenia nietykalności policjantów oraz wywierania wpływu na czynności urzędowe. Mężczyzna przestępstw dopuścił się w warunkach recydywy. Podczas przesłuchania mieszkaniec Rybnika przyznał się do zarzucanych mu czynów, jednakże nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania, ponieważ zasłaniał się nadmiarem wypitego alkoholu. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również