Wiadomości z Rybnika

25-letni obywatel Ukrainy jechał na zakazie, pod prąd. Mężczyzna był kompletnie pijany!

  • Dodano: 2022-11-02 07:15, aktualizacja: 2022-11-01 20:23

Skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem wykazał się 25-letni obywatel Ukrainy, który zignorował znak zakaz wjazdu i wjechał pod prąd powodując duże zagrożenie. Kierujący jeepem został zatrzymany przez policjantów z rybnickiej drogówki.

Nieodpowiedzialna jazda w Rybniku

W sobotę, tuż przed 21.00 policjanci z rybnickiej drogówki zatrzymali kierowcę jeepa, który nie zastosował się do znaku zakaz wjazdu, nie korzystał z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy i wjechał "pod prąd", powodując duże zagrożenie w ruchu drogowym. 25-letni kierujący został zatrzymany przez patrol z rybnickiej drogówki. Wówczas okazało się, że to nie jedyne jego przewinienia. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna posiada dwa czynne zakazy prowadzenia pojazdów i jest pijany. Badanie alkomatem wykazało, że miał on blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Zaburzenia równowagi, osłabienie refleksu, zbyt wysoka ocena własnych możliwości, upośledzenie koordynacji wzrokowo-ruchowej, czy zaburzenia widzenia — to tylko niewielka część objawów, które pojawiają się po wypiciu alkoholu. Decydując się na kierowanie samochodem pod wpływem nawet niewielkiej ilości alkoholu, ryzykujemy życie nie tylko swoje, ale i innych uczestników ruchu drogowego. - apelują policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również