Wiadomości z Rybnika

14. PKO Rybnicki Półmaraton Księżycowy - biegnij dla Emilii!

  • Dodano: 2024-06-20 15:15

Już w najbliższą sobotę 22 czerwca odbędzie się 14. PKO Rybnicki Półmaraton Księżycowy. 

Biegną charytatywnie

Uczestnicy PKO Rybnickiego Półmaratonu Księżycowego mogą wziąć udział w akcji charytatywnej „biegnę dla...” i pomóc chorej dziewczynie. Wystarczy, że do koszulki startowej przypną kartkę z napisem „biegnę dla Emilii” i dotrą z nią do mety. Organizatorem akcji jest Fundacja PKO Banku Polskiego.

Do akcji „biegnę dla Emilii” może dołączyć każdy uczestnik Biegu z cyklu PKO Korona Śląskich Półmaratonów - PKO Rybnickiego Półmaratonu Księżycowego odbywającego się w sobotę 22 czerwca 2024 r. w Rybniku. W zamian za zaangażowanie biegaczy Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę w kwocie 10 000 zł na leczenie dziewczyny. 

Dziewczyna cierpi na rdzeniowy zanik mięśni

Prawie 17-letnia Emilia choruje na rdzeniowy zanik mięśni typu 3. Obecnie najtrudniejsza zdrowotnie jest duża skolioza, wymagająca operacji oraz zakupu dodatkowych sprzętów ułatwiających codzienne funkcjonowanie dziewczynie np. podnośnika. Emilia jest podopieczną Fundacji Polsat.

Kartki-identyfikatory akcji „biegnę dla Emilii” będzie można odbierać w biurze zawodów w czasie jego pracy. 

Pomoc na terenie całego kraju

W ramach prowadzonego przez PKO Bank Polski programu „PKO Biegajmy razem” sponsorowane są różne biegi na terenie całego kraju. Podczas nich Bank wraz Fundacją PKO Banku Polskiego organizuje charytatywne akcje biegowe na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia i procesie leczenia. 

W 2024 r. odbyło się już blisko 20 dobroczynnych akcji biegowych, w które włączyło się prawie 8 tys. zawodników. Dzięki ich zaangażowaniu mogliśmy przekazać wsparcie na leczenie 20 osób.

Od początku istnienia programu zorganizowano prawie 565 akcji biegnę dla, w które włączyło się ponad 245 tys. zawodników. Dzięki inicjatywie wsparcie w wysokości 7,2 mln zł otrzymało 630 osób.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również