Wiadomości z Rybnika

10 lat Rybnika w UE

  • Dodano: 2014-04-23 10:15

Z początkiem maja mija 10 rocznica integracji Polski z Unią Europejską. Zapraszamy do udziału we wspólnym  świętowaniu jubileuszu w Rybniku.


We wtorek, 6 maja, o godz. 19.00, w bazylice św. Antoniego  Rybniku, z koncertem zatytułowanym „Maksymalnie… Górecki”, wystąpi Filharmonia Rybnicka im. Braci Szafranków, którą dyrygować będzie  Jerzy Maksymiuk.
Muzycy wykonają utwory Henryka  Mikołaja Góreckiego (Trzy utwory w dawnym stylu na orkiestrę smyczkową), Felixa Mendelssohna (Koncert skrzypcowy e-moll op.64) oraz Ludwiga van Beethovena (VIII Symfonia F-dur op.93).
Wstęp wolny.

W niedzielę, 11 maja zapraszamy na objazdową wycieczkę "Unibusem po inwestycjach". Jej celem jest  pokazanie zwiedzającym wybranych obiektów współfinansowanych ze środków unijnych (RPO WSL, ZPORR) w sposób nietypowy, od tzw. „kuchni”.

Objazd odbędzie się w towarzystwie pracowników Urzędu Miasta zajmujących się na co dzień pozyskiwaniem środków unijnych oraz realizacją tychże inwestycji.
Zwiedzanie odbędzie się według poniższego harmonogramu, a do dyspozycji uczestników będzie autobus (na ok. 150 osób), na który również zostały pozyskane środki w ramach RPO WSL.
     

Program wycieczki:

     - godz. 13.00  - zbiórka uczestników na Placu Wolności w Rybniku przy Punkcie Informacji Turystycznej - przejazd na składowisko śmieci w Rybniku-Boguszowicach, zwiedzanie składowiska, zapoznanie się z tablicami informacyjnymi na temat budowy składowiska i eksploatacji znajdującymi się w ramach ścieżki ekologicznej, obserwacja panoramy z tarasu widokowego na II kwaterze.

     - godz. 15.30  - przejazd do hali widowiskowo-sportowej oraz krytej pływalni w Rybniku-Boguszowicach, zwiedzanie obiektów „od podziemi do widowni”, w trakcie zwiedzania będzie można zobaczyć m.in. niecki basenowe, zaplecze techniczne, a także wziąć udział w konkursach sportowych z atrakcyjnymi nagrodami, dla zwiedzających zostanie przygotowany ciepły poczęstunek.

     - godz. 17.30  - przejazd do Rybnickiego Centrum Kultury, zwiedzanie galerii sztuki, sali widowiskowej, baletowej  kameralnej oraz zaplecza technicznego. Pokazanie teatru od kulis, prezentacja efektów specjalnych, świetlnych i dźwiękowych. Zaprezentowanie różnych form zajęć artystycznych: baletowych, akrobatycznych, teatralnych oraz pracowni plastycznej, a także zwiedzanie garderób. Udział zwiedzających w konkursach i quizach  z nagrodami, malowanie twarzy, zabawy z rekwizytami teatralnymi.
 

Rybnickie imprezy wpisują się projekt Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego "Dni Otwarte Funduszy Europejskich", o którym więcej na stronie www.10latwue.pl

Serdecznie zapraszamy!
 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.